A9_Gold_1
l40-w

Beoplay A9

4.G NON GVA 2-Br

Моќен звук што ја исполнува секоја дневна соба, со голема квадратура, благодарение на неговите седум ефективни драјвери

2007_SF_Lumina-III_immagini_1070x1554_01
sf1w

LUMINA III

ВКУСОТ НА ЕДНОСТАВНОСТ

Минимален дизајн и извонреден звук.

Овој принцип на минимализмот директно ја доловува суштината на производот, смислено дизајниран во врска со теоријата дека „помалку е повеќе“.

l20a-w

Michi X3

Интегрираниот засилувач Michi X3 обезбедува бескомпромисни аудио перформанси, практично спакувани во елегантен индустриски дизајн. X3 испорачува излезна моќност од 350 вати од класа AB во оптоварувања од 4 оми одржувајќи музичка точност со исклучителни акустични детали.

БРЕНДОВИ

БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

Низ цела Македонија, во рок од 2-3 работни дена, за нарачки над 3.000 денари

ГАРАНЦИЈА ЗА ПРОИЗВОДИТЕ

Сите производи имаат своја стандардна фабричка гаранција во зависност од политиката на произведувачот

ПОДДРШКА ЗА КУПУВАЧИТЕ

Доколку Ви се потребни дополнителни информации за нашите производи јавете се на +389 (2) 3114-831 секој работен ден од 08:00 до 16:00 часот

КВАЛИТЕТ БЕЗ КОМПРОМИС

Производи од реномирани брендови со врвен квалитет за целосно задоволување на потребите на нашите клиенти

НАШАТА ПОНУДА

ПРЕПОРАЧУВАМЕ

LUMINA III WENGE

Тип: Тронасочен систем на звучници на подот. Дизајн на вентилирана кутија Погонски единици: 1× 29 mm DAD високотонец, 1× 150 mm среден вуфер конус од хартија, бас единици од хартиен конус од 2× 150 mm Фреквентен одговор: 40Hz–24kHz Чувствителност: 89dB SPL (2,83V/1m) Номинална импеданса: 4 оми Фреквенции на вкрстување: 350Hz, 3,5kHz Препораки за моќност на засилувачот: 50–250 W, неискривен сигнал Завршница на предната преграда: црна, венге, орев Димензии (В×Ш×Д): 98,9 × 22,8 × 27,8 см
Прочитај повеќе

T1 PHONO SB WALNUT OM5e

Прецизен погон со ремен со точно регулирана стабилност на брзината и електронска промена на брзината од 33/45 вртежи во минута Вградена фоно сцена што може да се префрли - не е потребен надворешен предзасилувач на фоно Антирезонантен дизајн на под-послужавник Тешка плочка од минирано стакло од 8 мм, нулта резонанца Прецизна CNC тешка целосна шасија: БЕЗ шупливи простори, БЕЗ пластика Ортофон OM5e подвижен магнет пикап
Прочитај повеќе

LUMINA III BLACK

Тип: Тронасочен систем на звучници на подот. Дизајн на вентилирана кутија Погонски единици: 1× 29 mm DAD високотонец, 1× 150 mm среден вуфер конус од хартија, бас единици од хартиен конус од 2× 150 mm Фреквентен одговор: 40Hz–24kHz Чувствителност: 89dB SPL (2,83V/1m) Номинална импеданса: 4 оми Фреквенции на вкрстување: 350Hz, 3,5kHz Препораки за моќност на засилувачот: 50–250 W, неискривен сигнал Завршница на предната преграда: црна, венге, орев Димензии (В×Ш×Д): 98,9 × 22,8 × 27,8 см
Прочитај повеќе
sf1w

ВКУСОТ НА ЕДНОСТАВНОСТА

LUMINA III

Колекцијата се нуди по пристапна цена без да се загрозат перформансите на звукот, давајќи им можност на сите да уживаат во вистинско искуство на Sonus faber

СПОДЕЛИ НОВОСТИ

Најново од светот на HiFi